Mesajı Okuyun
Old 10-02-2002, 14:41   #2
altin masri

Sayin meslektasim; Bırakın tüm avukat ve hukuk siteleri kapatılsın. Çağı ve teknolojiyi boşverin.Faksın bile geçerli olmadığı bir ülkede, internet ve teknolojinin yeri ne...
Bilgisayardan anlamayan, masalarının üzerine gösteriş olsun diye bilgisayar koyanların, internette sayfa açmayı bilmeyenlerin kazandığı bir savaş bu... Sorun şu; "Ben site yapamıyorum, ugraşamıyorum vs. digerleri de yapmasın... bahane ise o avukat site yaparak bana işbulma açısından avantaj saglıyor.....
Avukatların sitelerinde yaptığı işleri övücü ibareleri kullanmalarına ben de karşıyım. gen.tr zorunluluguna ben de karşıyım. Merak ediyorum kaç tane avukat internetten iş almış? Avukatlıkta biraz tecrübesi olan avukat dahi hiç tanımadığı birinin davasını almayacagını çok iyi bilir. Sebebini biliyorsunuzdur ama sadece ekonomik diyelim...
Hukuk, özgürlük, adalet derken avukatlar kendilerine uygun yönetmeliği değil insan hak ve özgürlüklerine aykırı oldugu apaçık yönetmeliği öve öve bitiremiyorlar.
Kartvizitten öteye gitmeyecek siteler hoşgeldiniz.
Avukat arkadaşlar da boşuna masraf yapıp internette site açmasınlar. Çünkü arama motorlarında bile avukat olarak bulunmayacaksınız. Askıda hükümsüz ve arandıgında bulunamayan bir sitenin anlamı ne olabilir ?
Avukatlık ve hukukla ilgili sitelere baktıgımızda neredeyse tüm sitelerin reklam yönetmeliğine aykırı oldugu açıktır. Peki bu sitelerin çogunda mevzuat ve hukukla ilgili bilgilerin yer aldığını göremiyor muyuz. Bilakis işte o kartvizit niteliğindeki siteler yasaklanmalıdır. Turk Hukuk sitesine bir bakın bilgi yayınlıyor. Diger birçok site de aynı durumda. Bana ait sitede 20.000 içtihat ve sair mevzuat var. Bu mu yararlı yoksa adımın soyadımın bulundugu kartvizit site mi... Ve yaptıgım bu siteye meslekdaşlardan gelen övgüler... Ve yine tatlı rekabete giren diğer siteler... Mesela adalet.org , idealhukuk.com... Gitgide genişleyen bir hukuk ağı ve kaynağı oluşmaya başlamışken, yargıtayın kontörlü hatları mı daha faydalı.
Reklam yapmak isteyen herzaman yapar. Bir makale yazar yayınlarız. Altına adımızı yazarız. İşte dolaylı reklam. O zaman kitap yazmak da reklamdır.

Yorum sizlerin.