Mesajı Okuyun
Old 05-07-2012, 00:23   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma ve süreç

Merhabalar Benim sorum öncelikle eşimin rahatsızlığı ve bu durumun boşanma davamıza nasıl br etksi olabileceği yönünde. Eşim ameliyat olmuştu. Kendi çevresinden bana söylenilen trioid bezlerinin yani alınan kitlenin kötü huylu çıktığı. Eşim ise şu an başka bir bayan ile yaşıyor.. Eşimin iyi bir geliri var. Bu bayan ile br ev almışlar. Fakat bir başkasının üzerine yapıp bu şekilde ödüyorlarmış. Ancak emekliliği yada vefatı durumunda yüklüce bir miktar eline geçecek. Bu durumdan müşterek kızımız adına kendisinin rahatsızlığı dolayısı ile mahkemede miras isteyebilir miyim ?
Ayrıca eşim üst düzey bir devlet memuru. Müşterek çocuğumuza bağlanacak olan nafaka miktarı yeni kanuna göre nasıl belirleniyor. Kendisi devamlı borçlanmak suretiyle gelirini çok az gösteriyor. Bu durum kızımın alacağı nafakayı etkiler mi ?
Ve birde beni tahrik ederek ve öfkelendirerek telefondak konuşmalarımızı ses kaydına aldığını söylüyor. Bu yasal mıdır ? Boşanma davasında zina ve sadakatsizlik durumunu kanıtlamak dışında habersz şekilde tahrk edilerek alınan ses kayıtlarının hukuki geçerliliği olur mu ? Ve bu durumda ben kendisine dava açabilir miyim ?