Mesajı Okuyun
Old 01-10-2011, 13:20   #39
by dinçer

Değerli Meslektaşlarım ;

Konuyu açan meslektaşın mesajını okuduğumda " evet, demek ki bir tek biz rahatsız olmamışız bu durumdan " dedim içten içe.

30.09.2011 tarihinde Adliye çay bahçesinde otururken bir meslektaşımız açtı bu konuyu ve uzun uzun konuştuk yaklaşık 8-10 avukat.

Hepimiz aynı fikirdeydik aslında.Gün geçtikçe meslek itibarımız öyle veya böyle bir şekilde azalıyordu.

Bir senarist çıkıyor.Bir şeyler karalıyor.Yönetmen okuyor.Oyuncu okuyor."waaawwwww çok iyiymiş bu cümle " vs. diyor.Ve yetmişmilyon (!)vatandaş ; kiminin ağzı kulağında, kiminin yüreği ağzında, kimi ameliyat yapan cerrah edasıyla, kimi ağzımı en büyük ben açarım der gibi kahkaha eşliğinde ve bir çoğu da aklına gelen ( tanıdık veya değil bir selam vermiş olsun yeter ) tüm avukatları şöyle bi film şeridi gibi zihninden geçirerek izliyor.

Aslında ne oluyor yani izledikten sonra avukatların hep öyle olduğunu mu düşünüyor?Elbette değil ama bir/iki/üç/beş derken avukatların öyle olmadığına inanmak artık güç hale geliyor.

Biz aslında bazılarının "aman canım ne olmuş sanki savcı öyle dediyse " dediği bu acı şeyi bu kadar basit görmememiz gerektiğini ve bu konunun Baro Yönetim Kuruluna taşınarak orada tartışıldıktan sonra gerekli demecin basın aracılığı ile yönetim kurulu eşliğinde bir çok meslektaşımızın katılımıyla verilmesi yönünde fikir birliğine vardık.İleriki günler ne gösterir bilinmez ama bunu biz başaramasak bile diğer barolardan başarabilek olanların çıkacağına emin olduğum için anlattım.

Özetle; burada kendimiz söyleyip kendimiz işitmemeliyiz.Söylemeliyiz ve bunu biz değil, camiamız dışındaki kişiler dinlemeli.