Mesajı Okuyun
Old 26-06-2006, 14:30   #76
NİLGÜN SEYMEN

İnceleme İlk deneyim..!

Sn Kayar,

Olay ve konuları kişiselleştirmemeliyiz belki ama toplumları oluşturan ailelerdir..aileleri oluşturan da kişilerdir..Yani bizleriz o kişiler..!

Bu nedenle bu çok hassas konuyu kişiselleştirmemek imkansız gibi bir duruş sergilemektedir..

Her nedense ya yorulduk ya da vazgeçtik bu konuyu konuşmaktan..,
ben tekrar alevlendirmek adına..Beyaz'ın showuna katılan ,ve aşk ve ilişkiler konusunu açıkyüreklilikle tartışan katılımcılardan yakalayabvildiklerimi yazacağım..

Burada değerli yazar PINAR KÜR ilişkiler konusunda şu değerlendirmeyi yaptı..
Günümüzde genç jenerasyon,ilişkiyi çok çabuk tüketiyor..çünkü daha birbirleriyle 2. buluşmalarında cinsel tercihleri ön plana çıkıveriyor..

Olaya bir kadın olarak değil de ;anne olarak yaklaşıyorum..
Ben 20 yaşında bir kız çocuk annesiyim.Nasıl ise reşitim artık, ailemden de uzakım..oh yaşasın özgürlük ..!diyerek kendisini bir erkeğin kollarına atarak yaşamını düşüncesizce tüketmesini asla istemezdim..

Aşk- sevgi -platonik hislerine asla müdeahale etmedim bu güne kadar..
karma bir okulda liseyi bitirdi..grup arkadaşlıkları oldu..ağladı ,..kimi zaman gözyaşlarını sildim..ağladım ben de o üzülüyor diye ona hissettirmeden..

Ama bir anne olarak evlilik dışı, bir erkekle ilişki kurmasını yadırgardım..onaylamazdım.
Hatta çok kızardım..

Bir genç kız olarak ;aile kurmadan,o kutsal deftere imza atmadan ,herhangi bir erkekle böyle bir deneyim yaşamasına ılımlı yaklaşamazdım..

Elbette bu benim hissiyatım..adam sende dilediğinle dilediğince ilişki yaşasın
deneme evlilikler içinde aylarca aynı evi paylaşsınlar..kaynaşsınlar..,gibi özgür düşünceler taşıyan insanlara da asla önyargım yoktur..
Ben kızımı o gelinlik içinde sadece evleneceği erkekle ilk deneyimini yaşamasını tercih ederdim..

Tepkileriniz büyük olacak şimdiden farkındayım..ama bunun aydın olmakla falan ilgisi yoktur..<Ruh sağlığı/hijyen/koruma duygusu +ANA OLARAK >olarak bunları yazmış bulunmaktayım..

saygılar
BURSA
NİLGÜN ÇAKICI