Mesajı Okuyun
Old 03-04-2006, 10:19   #1
ozbeksoner

Varsayılan adliyelerdeki memurların yükümlülükleri

Tüm kullanıcılara iyi günler diliyorum
Benim merak ettiğim ve rahatsız olduğum bir husus var.Adliyelerde özelliklerde icra dairelerinde memurların yükümlülüğü olan bir çok işi avukatlar,sekreterler yapmaktalar.Ben büyük sayılabilecek bir ilçedeyim ve pratik yapmak maksadıyla bir avukatın yanında çalışmaktayım.Bildiğim kadarıyla icra dosyalarını hazırlamak,esas defterine kaydetmek gibi birçok işi memurlar değil biz yapmaktayız.İşin trajikomik yanı icra dairesinde tutulan defterlerden memurlar sorumlu olduğu halde defterlere yapılan kayıt,nakil gibi işlemlerde bir sorun olduğunda da bir memur sekretere "şu işleri öğrenemediniz gitti..." gibi serzenişte bulunuyor.
Anlam veremediğim bir işleyiş var icra dairelerinde memurun görevini sekreter yapıyor,bir sorun çıktığında memur sekretere tepki gösteriyor,bütün avukatlar da bu sisteme göre hareket edioyrlar.
Acaba böyle yanlış bir uygulamayı "memurların işi başından aşkın,biz kendi işimizi kendimiz görelim de işimiz bir an önce bitsin" gibi bir felsefeyle meşru görmek ne kadar mantıklı.
Hepinize iyi çalışmalar