Mesajı Okuyun
Old 23-11-2012, 14:14   #7
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan n_plak
Merhaba;

Benzer bir konuda görüşünüzü almak istiyorum.
Kapıcı konutu tahsis edilen görevlinin iş akdinin sona ermesine rağman konutun tahliye edilmemesi nedeni ile açtığımız el atmanın önlenmesi davasında, davalı görevli konutu tahliye ettiğini ancak eşi ile sorunları olduğunu ve şinden boşandığını kendisinin konutu tahliye edip şehir dışında yaşamaya başlamasına rağmen eski eşi ve çocuklarının konutu tahliye etmediklerini beyan etmiş, bu durumda yapılması gereken nedir? Zira; anahtar teslimi de söz konusu değil, husumet konusunda bir sıkıntı yaşanacağını düşünüyormusunuz, boşanma kararı dava tarihinden çok daha önce kesinleşmiş ve davalının ikamet adresinin şehir dışı olduğu ve şehir dışında çalıştığın adair belgeler de sunulmuş.

Teşekkürler.

Sizin sorunuzun bu forumla ilgisi bulunmamaktadır(Forum Yöneticileri ayrı bir başlığa taşırsa iyi olur). Sizin sorunuzun cevabı, Konut Kapıcıları Yönetmeliğinin 13 üncü maddesi yollamasıyla, Kat Mülkiyeti Kanunun Ek Madde- 2'sinde bulunmaktadır. Buna göre konut, müracaat üzerine, mahalli mülki amirin kararıyla ve zabıta marifetiyle boşaltılacaktır.

Dava bu şekilde lehinize sonuçlanırsa infazda tereddüt yaşanacaktır. Ancak bana göre dava konusuz kalmıştır. Ben olsam, bu davayı açmazdım. Ama açtıysam da takip etmezdim. Yukarıdaki paragraftaki yolu izlerdim.