Mesajı Okuyun
Old 09-01-2012, 19:30   #418
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Çağlayan Adliyesindeki Baro odalarında avukatlara gösterilen ihtimam maalesef İstanbul Barosunun Merkez binasıdna gösterilmiyor. Geçen hafta konsolosluğa sunmak üzere faaliyet belgesi almak için Baromuza gittim. önceden hazırladığım talep formunu evrak kayıttaki personele verdim, aldı "ilgili arkadaş şu an yok dışarda bekleyin ben size haber vereceğim dedi." Benden başka da işi olan avukat yoktu. Peki dedim, dışarı çıktım... 5 dakika kadar sonra bir başka personel salına salına gelip odaya girdi, beklenen arkadaş oydu. Bir 10 dakika daha bekledim ne soran oldu ne arayan.

Tekrar içeri girdim, "benim başvurum vardı, haber verecektiniz" dedim. "İsminiz" dedi, söyledim. "Sen misin?" diye kaba bir şekilde sorunca da "evet benim" diye aynı tonda cevap vermek zorunda kaldım ama canım iyice sıkıldı. Aldım, yazımı çıktım.

Barolar, çalışanlarını derhal gözden geçirmeli, gerkiyorsa eğitmelidir. Eğitilmeyenleri değiştirmelidir.

Baromuz personeli bile Baro i mensubu avukata saygı gösteremiyorsa kimseden avukata saygı beklemeyelim. Yazık!

Bu itibarla kalemlerde, orda burda avukatlara kaba davranılıyor demeden önce kendi içimize bakalım. Kendi evimizin önünü temizleyelim.

Üstadım, maalesef, benim Baro merkez binasında çalışan personele ilişkin gözlemim de aynı şekilde.

Ben bu personelden, özellikle orada uzun süre yıllanmış olanların, umursamaz ve saygısız tavırlarda olduğuna kaniyim.

Beni duyduğuna emin olduğum halde, üçüncü tekrardan sonra soruma cevap veren baro personeli var ya! Böyle birşey olabilir mi?

Telefonda da aynı şekilde; arayıp merhaba iyi günler diyorsunuz, karşı da tık yok, duvar gibi, medenice mukabele etmiyorlar. Konuşmaya devam ediyorsunuz, hala aynı. En sonunda, pardon beni duyuyor musunuz demek zorunda kalıyorum! Bu sefer sertçe, "Evet buyruun!" diyorlar. Çok ayıp birşey, bu Baro'nun ayıbıdır...