Mesajı Okuyun
Old 01-10-2006, 01:30   #10
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Perşembe günü Balıkesir'e gittim ama yağmur hayatı felç ettiği için Bağ-Kur'a gidemedim. Duruşma beklerken bu tür dosyalarla epey uğramış bir üstada rastladım ve atladığımız bir konunun farkına vardım. "15 yıl ve 5.400 günlük prim "

Kötü ihtimali düşünüp, 1990 yılından başlatılacağını varsaysak bile, 15 tam yıl ve 5.400 günlük primin ödenmiş olması halinde emeklilik gündeme gelecek. (Kuruma yazdığım ilk yazıda bu istek de vardı)

Bu durumda, kurumla yaptığım yazışmaları, kurumun mahsup işleminin muaraza olarak nitelendirileceğini, yalnız kendisi kaynaklı hatalara rağmen iyiniyetli davranılmadığı vb.nden dem vurup, talebimiz de olduğu için, mahsup işlemini kabul etmediğimizi belirterek, primlerin ödediğimiz ay ve yıllar çerçevesinde isteğe bağlı sigortalılık primi olarak tespitine, devamında
artan prim alacağımız varsa sondan başlamak üzere ve ödediğimiz tarih itibariyle faiz işletilerek tarafımıza iadesine, 15 tam yıl ve 5.400 günlük en az prim ödeme koşulunun olayımızda gerçekleştiğinin kabülüyle emeklilik haklarımızın tespitine ve müvekkilime yaşlılık aylığı bağlanmasına.. vb. şeklinde bir dilekçe hazırlayıp nihayet açacağım.

Sayın Taslak ve Sayın Doğanel'e değerli katkıları için tekrar teşekkür ederim.

Saygılarımla...