Mesajı Okuyun
Old 16-08-2020, 10:18   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Alıntı:
Yorum Yapmanız için gereken neyse yazarım ben amacım bilgi edinmek avukat tutamadım adliye arıyorum bilgi vermiyor

Alıntı:
En çok merak ettiğim böyle önemli bir konuda nasıl olur da nasıl dava açılmaz 2 senedir ?

Söylediklerinizi mağduriyetinizi ve adaletin gerçekleşmediğine ilişkin yakınmanızı anlıyoruz.

Fakat sürecin neden böyle olduğuna ilişkin hiç bir veri ve bilgi olmadan soruların yanıtlanması mümkün değil.

Bu durumda:

1-Kişisel verilerin korunması kanunu gereği adliyeyi aradığınızda size bilgi verilmeyecektir.

Soruşturmanın yürütüldüğü Adliyeye bizzat giderek soruşturma / hazırlık numaranızı ve ilgili Savcının kim olduğunu öğreniniz.

2-Savcılıktan dosyanızı incelemek istediğinizi ve dosyanın bulunduğu safahatın ne olduğu konusunda bilgi istediğinizi belirtiniz.

3-Halen dosyanızda işlem yapılmamış ise aynı savcıya bir dilekçe vererek barodan avukat isteyebilirsiniz.

4-Şikayet hakkında takipsizlik kararı verilmiş ise size tebliğ edilip edilmediğini inceleyiniz.Takipsizlik kararına itiraz hakkınız bulunmaktadır.

5-Dava açılmış ise davanın olduğu mahkeme kaleminden dosyanın fotokopisini isteyebilir ve duruşma gününü öğrenebilirsiniz.Yine Mahkemeye vereceğiniz dilekçe ile barodan avukat atanmasını isteyebilirsiniz.

Bunları yaparak sorularınıza cevap bulabilirsiniz.