Mesajı Okuyun
Old 22-09-2007, 23:45   #1
muğlak

Varsayılan ne mutlağım ne de muğlak

sezen aksu' nun şarkısı '' bir kuş uçur'' üzerine yazılmıştır:

bir şarkıdan fazlası sanki.

'' daha henüz çok gencim, kara geceyi kara görmek için''. okudum. dokundu. üzerine ''hep karanlık hep karanlık, yeter artık yeter'' söylendi. araftı hissettiğim. müspet ya da menfi düşünce nedir ki, arada kalmışlık daha kötü. derken daha bir şiddetli söyledi sezen; ben güçlendim o söyledi, o söyledi ben güçlendim.

bir nur yağmalıydı, yağmurun beklendiği mecralardan. bir hüzme. gözlerim kamaşıyor, diyorum. hayır hayır, değil senden sebep. bir haber bekliyorum. yüzüme bir gülüş yayacak, o haber. gamzeler ifşa. göstermedim bugüne değin. sen gör, sade. bir kuş uçur, evet. sessiz harflerden muaf, ses getirsin. inadına. kanatları beyaz; rengiyle müsemma, aydınlatsın. dağlar, yollar dümdüz o vakit. ''sen bir çağır yeter ''.

gözlerin üşümüş diyorum. alkolü boca ediyor. ya ellerin; ne kadar da beyaz, esmerken bile. iki nefes arasında, aklımda sen. ardından bir yudum daha, alkolden. hayır hayır, cesaretten. cesareti yudumluyorum. söyleyeceklerim var. kelimeler biriktirdim sana. sıra sıra. '' bir küçük pencere, bir aydınlık bana''. açma, ardına yaslama. ama arala ne olur. 'n'olur' yazamıyorum, yalvarırır gibi oluyor. serde var kibir. o kadar olur. yedide bir. habersizlikten geberiyorum. yarelerim muhtelif, pare pare. ''bir kuş uçur yeter'; hırsız martılardan olsun. kalbim kapı önünde. aklım keza. amade komutuna. hadi...

''hep karanlık hep karanlık
yeter artık yeter!''