Mesajı Okuyun
Old 04-02-2010, 15:14   #66
Av.Meral Akkuş

Varsayılan Davamız sonuçlandı......

Alıntı:
Yazan yigit289
Benim anlamadığım yukarda alıntı yaptığım arkadaşımız gibi çoğu kıbrısta hukukta okuyan arkadaşın adada fazla kalmamasına rağmen sınav dönemi gelip dersleri geçebilmesidir.Nasıl geçebiliyorsunuz okula uğramadan dersleri anlamıyorum.Sonra da hocalarımız kaliteli diye övünüyorsunuz.İstanbul Hukukta okuyorum ve derslere düzenli olarak girdiğim halde geçmek için büyük çaba göstermem gerekiyor.Ki devam zorunluluğu olmasa da bizim okulda amfilerde %90larda doluluk oranıyla dersler takip ediliyor.Ona rağmen bazı derslerde geçme oranı çok düşük.Nasıl bir kaliteden bahsediyorsunuz merak ediyorum.

Yukarıda alıntı yaptığım arkadaşımın sorduğu soruya anlam veremedim, veremeyeceğim de...Eşim astsubay olduğu için ve başka çaresi olmadığı için sınav dönemlerinde okula gitti. Sınav dönemleri haricinde ise düzenli ders çalıştı.Yani Türkiye de bulunan hukuk fakültelerinin çoğunda olduğu gibi sınav dönemlerinde çalışıp diğer dönemlerde askıya almadı.Sevgili arkadaşım her koyun kendi bacağından asılır.Okul kalitesi kadar öğrenci kalitesi de önemlidir unutmayın

Asıl konuya gelelim ki; YÖK' e açtığımız davanın kabul edildiğini bugün itibariyle öğrendik Henüz karar yazılmadı, yazılır yazılmaz burada paylaşacağım.Biz çok mutluyuz ve umarım bizim davamız başka arkadaşlara da emsal olur.