Mesajı Okuyun
Old 25-09-2007, 23:20   #116
Godfather

2004 ya da 2003 mezunu olup devletler özel (musa) ve ceza usul (onursal) bahsetmeyenlere şaşırdım... 2 dersten 1 yıl uzatanların sayısını kimse hesaplayamaz herhalde. gerçi benim bunlara ek olarak bir de iş ve sos.güv. huk. vardı pek fazla içim yanmamıştı ama, devletler özel'den (cevaplar da panoya asıldığına göre) 80'lik kağıttan 32 almak (yanlış hatırlamıyorsam) içimi acıtmıştı. bir sonraki sene hiç çalışmadan geçmek ise daha da tuhaf bir duygu oldu...

kim ne derse desin, ekol olan hukuk fak. (istanbul, ankara) bir yana, kalan fakülteler içinde belki de en iyilerinden birisi selçuk hukuk. çünkü hemen hemen hiç ders çalışmadan (tek bir kitabım dahi olmadı desem yeridir, alfa copy saolsun) okulu bitirebilirsiniz. 5 yılda bitebilir, 6 yılda bitebilir ancak biter. sadece kitapları ezberlemekle 4 yılda biter. ancak ezber bir hukukçunun kendine ihanet etmesidir kanımca... dersin mantığını kavramak, ona göre düşünmeyi öğrenmek çok daha önemlidir bence. bunu da malesef bizim okulumuzda pek göremedim. çünkü hocalar sadece anlattıklarını bilmemizi istediler. üstüne yorum ya da düşünce istemediler.

bitti gitti. geçti gitti 3-5 günlük fasıldı misali... ancak daha dolu, daha üst düzey geçebilirdi hayıflanmaları hep olacaktır. benim mutlu olduğum tek nokta, okulumuzun yeni binası ve gelecekte daha üst düzey olma yolundaki mevcut potansiyelidir...