Mesajı Okuyun
Old 05-04-2010, 16:51   #12
Av. Cuma Yurtal

Ben Hatay Barosu avukatıyım...Burada, önceleri Cmk görevlendirmesi alabilmek için Cmk listesine isim yazdırmak yeterli idi. Ancak bu hafta sonu Cmk semineri düzenleneceği, ve Cmk görevlenrimesi alabilmek için seminere katılmak ve seminer sonunda verilecek sertifikaya sahip olmak gerektiği, sertifakası olmayan avukatlara görevlendirme verilmeyeceği, Baromuz tarafından bildirildi.Bu seminere de katılım ücreti 125,00 TL olarak belirlenmiş.
Şahsen bu tür seminerlerin faydalı olduğu görüşündeyim. Fakat bu seminerin masraflarının Baro tarafından karşılanması gerektiğini düşünüyorum. Zira söz konusu semineri, '' Meslek içi eğitim '' kapsamında değerlendiriyorum.

Sayın Av. EErdem, önerileriniz ve tavsiyeleriniz için teşekkürler...YEni Cmk görevlendirmesi alan bir avukat olarak, üzerinde durduğunuz husuları dikkate alacağım..

Sayın Didem Kunal, yakınlamalarına ise hak vermemek elde değil...Benzer şeyleri ben de yaşıyorum.Ve size sabır ve davanın bitmesini beklemekten başka birşeyde önermiyorum, maalesef