Mesajı Okuyun
Old 28-02-2021, 21:28   #3
fadimugrlu

Alıntı:
Yazan Admin
Siz farkında olmasanız da aranızda yazılı sözleşme var. Tapuya gidip ipotek sözleşmesini isterseniz, sözleşmeyi görebilirsiniz. Zira Tapu Müdürlüğü yazılı bir akit olmadan ipotek tesis etmez.

Yazılı sözleşme olduğu için de takdir edersiniz ki şahitlerin ifadeleri yargılamada anlamlı olmayacaktır.

Menfi tespit davası açarak ipoteğin terkinini isteyebilirsiniz ancak yazılı sözleşmeye karşı (yemin teklifi dışında) elinizdeki ispat imkanlarının oldukça sınırlı olacağını düşünüyorum

çok teşekkür ediyorum cevabınız için.
(ipotek sözleşmesi var evet; ama müvekkil ve borçlu arasında çekilen esnaf kredisinden müvekkile 35bin tl verileceğine dair hüküm içeren yazılı bir sözleşme yok yani müvekkil parasını da alamadı ayrıca)bu konuda yapabileceğimiz bir şeyler var mıdır?çünkü müvekkil bu parayı da istiyor.ayrıca bir alacak davası açmak istiyor mümkün müdür?

kusura bakmayın meslekte yeni olduğum için uygulamada nasıl işliyor tam bilemediğimden soruyorum. ipoteğin terkini için menfi tespit davası açıp ipotek sözleşmesine karşı deliller mi sunmalıyım?