Mesajı Okuyun
Old 01-09-2012, 19:34   #92
Av. Savaş Tunca

Saim Bey merhaba,

Geçmişte Türk Hukukçularının dünya ile rekabet konusunda daha istekli olduklarına inanıyordum. Ancak şu anda böyle bir inancım yok. Biz avukatların yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmayı amaçlayan bir düşünce ve çaba yerine, tam tersine bu sıkıntıları daha da arttıracak, günümüz dünyasının uzağında ve ilgisizce geliştirilmeye devam eden ve ancak bu haliyle de kağıt üzerinde kalmaya mahkum olan bir takım yasa - ilke ya da meslek kuralları ile ilgileniyorlar.

Bunun dışında bizlerin, avukatlığın aynı zamanda küresel rekabetin bir parçası olduğunu ve bizlerin piyasa ekonomisinin dışında olmadığımızı hatırlatan yazılara da belli ki kimsenin tahammülü yok. Öyle ise, herkesin kutsal ineklere inandığı bir yerde yoğurtlu iskender söyleyerek, inek yemek ve bundan keyif almak gibi bir suçu işleme önerinizi; kutsal ineğe inananların dini inançlarına saygı göstermek adına nazikçe reddediyorum.

Ancak, yakın olmayan bir gelecekte, sizin de ifade ettiğiniz gibi, pek çok belgeyi - yasayı ve hatta adım adım uygulamaları paylaşmak konusunda uzun bir süredir harcadığımız emeği heba etmeyeceğiz; mezara götürmeden bildiklerimizi - gördüklerimizi paylaşacağız.

Selam ve saygılarımla,