Mesajı Okuyun
Old 07-01-2012, 19:51   #9
Mozkul

Enerjinizi ve zamanınızı Avukat kimliği taşıdığınızı bildiği halde bu kimliğe karşı yapıldığı her halinden belli bir davranışa karşı harcamaış olmanız gerçekten sevindirici.

Suçun bizde olduğunu aramakla geçirdiğimiz her vakitte , önüne gelen her kesimden savcı, hakim, icra memuru, dosya memuru, icra dairesinde çalışan dosya takip elemanı, güvenlik görevlisi, vergi memuru, devlet memuru, polis memuru, ve saire gibi bir kesim içerisindeki bir kısım (!) kompleksli zevatın salt mesleki işlemleri nedeniyle bulunduğu bir ortamda , hukuka, ahlaka, meslek ilke ve kurallarına uygun davranan bir AVUKAT'a, Siz kimsiniz sorusunun cevabına verilen yapılan işin hangi görev dahilinde yapıldığını göstermek ve mesleğini belirtmek için "BEN AVUKATIM" cevabını duyunca "NAPAYIM AVUKATSAN", "POLİS ÇAĞIRIR ATTRIRIM SENİ", "SİCİL NUMARANI VER" "AVUKATSIN DA NESİN.BANA NE.ARTİSTLİK YAPMA" "S....GİT" gibi mealinde cümleler kurabilen insanlara karşı mücadele etmenin , adli, idari ve sair yollarla hak aramanın , bu tipteki kişilerle mücadele etmenin, Avukatlık mesleğinin saygınlığını korumak amacıyla gerekli olduğunu düşünüyor ve sizi yaptıklarınızdan dolayı takdir ve tebrik ediyorum.