Mesajı Okuyun
Old 30-12-2011, 13:52   #1
üye38190

Önemli Avukatlık Mesleğine Yönelik Bir Saldırı Daha

Son yıllarda meslektaşlarımıza karşı yapılan saldırılar herkesin malumu. Bu saldırıların sonu gelmeyeceği açık. Toplum gözünde mesleğimizin olması gereken yerden çok uzak olduğunu kabul etmek gerekiyor. Hatta adliyelerde dahi (büyük şehirlerdekiler özellikle) avukatlar yeri geldiğinde aşağılanabiliyor. Bunun bir çok sebebi olabilir. Bu tür konuları meslektaşlarımızla konuştuğumuzda bir çoğu halinden memnun görünüyor. Benim başıma gelmedi, ya şimdi memurla kavgamı edeyeyim, işimi naıl gördürürüm diyen de var. Ancak her durumda, mesleğe yönelik yapılan saldılarla mücadele edilmelidir. Avukatlık mesleğine karşı yapılan her saldırıyı kınayarak, yakın zamanda başıma gelen olayı aktarmak istiyorum.

Resmi bir kuruma evrak almaya gittim. Kurumda kapıdaki personele geliş sebebini açıkladım. Saat 12:10. Personel giriş saatinin sona erdiğini belirtti. Ancak evrak alacağımı söyleyerek, gideceğim servisi aramasını istedim. Personel aradı, ancak ulaşamadığını söyleyerek kaba bir tavırla..Aradım açmadılar, seni zaten alamam, hadi.. dedi. Personele usluplu konuşmasını söyledim. Bunun üzerine personel güvenliğin olması rağmen kalktı ve üzerime yürüdü. Araya güvenlik görevlileri girdi. Personele verdiğim Barokartı istediğimde oturduğu yerden fırlattı. Bunu güvenlik görevlilerinin olduğu, kameraların bulunduğu bir kurumda yaptı.

Bu personele yönelik olarak, disiplin soruşturması için başvuru yaptım. Bu soruşturma sonucu, her ne kadar personelin davranışı suç teşkil etsede ceza verilmesine gerek yoktur denilerek reddedildi.(Anlamak zor). Şimdi savcılık soruşturma sonucunu bekliyorum ve Baro nezdinde de başvuru yaptım. Bu tür durumlarda lütfen gerekli yasal yollara başvurun. Avukatlık mesleğini gerçekten sevenlere ve avukatlık yapmak isteyenlere sesleniyorum..Bunun kimliğimize yapılan saldırı yarın cübbemize bir sonraki günde şahsımıza yapılacaktır. Asla unutmayalım..!!!