Mesajı Okuyun
Old 03-01-2007, 16:47   #9
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Ragıp

Dili doğru kullanma ve yazma konusunda başkalarını uyaracak kadar özenli olduğunuzu bildiğimden, yazınızda bazı sözcükleri alışılmadık biçimde ve yanlış yazmanıza şaşırdım.Kadın Hakları Çalışma Grubu alanı özeni haketmiyor mu?

Alıntı:
mrvcuttur
Alıntı:
plduğunu
Alıntı:
Avcak
Alıntı:
Prevervatif
Alıntı:
Diğper

Şimdi asıl konuya dönüyorum:

Gebelik önleyici yöntemlerden hap(hormon içermektedir) şu anda yaygın olarak sadece kadınlarda kullanılmaktadır.

Erkeklere yönelik olarak ve "hormon içermeyen" hap çalışmaları her ne kadar bazı gazete haberlerine konu oluyorsada yaygın kullanıma ilişkin bir çalışmaya ben rastlamadım.2005 de piyasaya sürülmesi beklenen ve Organon Firması tarafından geliştirilen hap ın akıbeti ve kullanıcı sayıcı mechul henüz.
Bu konuda bilgilerinizi bizimle paylaşmanızı rica ediyorum.

Dikkat çekici bir konu hapların erkekler söz konusu olduğunda "hormon içermeyen" türde geliştirilmeye çaba sarfedilmesi.Kadınların yıllardır hormon içerikli haplar kullanmaları ve başkaca içerikte yani hormonsuz hap konusunda önemli çabaların gösterilmemiş oluşu da dikkat çekici.Oysa kadınların da fizyolojilerine zarar vermeyen,doğal dengelerini bozmayan yöntemler kullanmaya hakları var.

Son olarak:Kadınlarda ayda bir yumurtanın olması,ayda bir kez hap almayı gerektirmiyor.Hap yolu ile korunmayı seçen kadınlar her gün hap almak zorunda.Bu nedenle hedefin bir tek yumurta olması alınacak gün sayısını etkilememektedir.

Günde milyonlarca sperm üretilirken de her gün bir hap alınarak gebeliği önleyici yöntem kullanılabilir.

Bütün sorun böyle bir yöntemi kullanmakta erkeklerin ne kadar katılımcı ve istekli olacakları sanırım.

Saygılar