Mesajı Okuyun
Old 20-09-2011, 21:44   #22
hukukbilgisi

Varsayılan Fizik Bilimi Işığında Ayrılık

Fizik Bilimi Işığında Ayrılık

Değerli okurlar, ayrılıkla ilgili şu ana kadar 20’den fazla öneri okumuş bulunmaktasınız. Yazılarımız internet sitelerinde yayına girdiği günden itibaren okurlarımızdan gelen e-postaların sayı olarak çokluğu ve içerik olarak yoğunluğu ayrılık hususuna ne kadar önem versek az olduğunu gösteriyor.

Bana gelen e-postaların konusal dağılımına baktığımızda manzara şöyle:

% 60: “Ayrılttırmasana lan milleti” diye başlayıp tehditler savuran e-postalar.
% 39: “Ne kadar devingen ve kıvrak bir klavyeniz var” şeklinde başlayıp “Brad’i terk edip sana varacağım” diye devam eden Angelina Jolie mahreçli e-postalar.
% 1: “Ayrılmak istiyorum, ama bunu eşime ilmi bir şekilde anlatmam lazım” diyen e-postalar.

Bu e-postalar çerçevesinde; tehdit ve Angelina ile ilgili e-postaların sizleri ilgilendirmeyeceği varsayımına dayalı olarak; ayrılık hususunda fizik ilminin bize neler bahşettiği konusunu ele alacağım.

Ayrılma hususunu fizik ilmi çerçevesinde izah edebilmek için, siz değerli okurlarıma öncelikle “entropi” kavramını kısaca özetlemem gerekiyor. Entropi şudur ki; sistemlerin bozulmaya ve düzensizliğe doğru bir eğilimi olduğunu ifade eyler. Ki bu bozulma ve düzensizliğin geri dönüşü yoktur. Bir karpuz 10 metre yukarıdan asfalta yapıştığında paramparça olur ve bu parçalar yeniden karpuz olmazlar, başka bir meyve veya sebze de olmazlar.

Evlenmek, bir ilişkisi olmak sistem kurmaktır değerli okurlar. Evlenmekle bir düzene geçilir eşyaların ve insanların bir düzene girmesi sağlanır. İşte fizik ilmi bize diyor ki, bu sistemler bozulmaya, düzensizliğe doğru giderler. Demek ki neymiş, ağzımızla kuş tutsak buna engel olmanın imkanı yokmuş. İstediğimiz kadar çırpınalım ya da karşı duralım; süreç işlemeye devam edecektir. Sistem, eninde sonunda tarumar olacaktır.

Bu ilmi gerçeği tüm insanlık alemi kabul ettiğinde; “İlişkinizi canlandırmanın 100 yolu” veya “Evliliğinizi kurtarmanın 255 yöntemi” içerikli yazı ve kitaplar yazan binlerce kişi o saat işsiz kalacak ve insanların pembe yalanlarla kandırılması uygulamasına bir son verilmiş olacaktır.

Bütün bunlara bakarak şunu söyleyebilirim ki; çok yakın bir gelecekte fizik ilminin bize bahşettiği bu nimetten herkes yararlanacak, “kadın ruhundan anlama” mesleği tarihe karışacak, “ayrılıktan anlama” mesleği itibar kazanacaktır.

Yüce Rabbım ayrılma organlarınıza zarar vermesin, diyor ve mutlu ayrılık günleri diliyorum.

Not: Sevgili Angelina’m, bundan sonraki e-postalarını diğer e-posta adresime göndermeni önemle rica ederim. Az kalsın okur mektubu çerçevesinde ele alıp, yakası açılmadık şekillerde yanıt veriyordum.