Mesajı Okuyun
Old 27-05-2009, 10:47   #1
Konuk

Varsayılan Sürekli şikayetçi oluyor ne yapabilirim

Merhaba,
Evliliğim eşimin evlendiğimiz günden bu yana uyguladığı şiddet yüzünden bitme noktasına geldi ve ona boşanma davası açtım.Uyguladığı şiddet nedeniyle evden uzaklaştırma cezasıda aldı.Ev onun üzerine olmasına rağmen şu anda evde ben ve iki çocuğum oturuyoruz.Eşimse evi terk edip ailemin yanına yerleşmemi istiyor.Bende evlendikten sonra aldığımız bu evde benimde hakkım olduğunu, terk etmeyeceğimi ve eve gelmeye kalkarsa elimdeki evden uzaklaştırma kararı olduğu için gerekeni yapacağımı söyledim.Bunun üzerine o günden beri beni yıldırmak için hem kendisi hem de ailesi hatta uzak akrabaları sürekli savcılığa gidip ben ve ailem hakkımda gerçekde olmayan değişik nedenlerle (onlara hakaret ettiğimiz, telefonla rahatsız ettiğimiz vb. gibi)şikayetçi oluyorlar.Bunlardan sonuçlanan iki şikayet için takipsizlik kararı verildi.Bu haksız şikayetlere nasıl engel olabilirim, takipsizlikle sonuçlanan şikayetler için beni ve ailemi haksız yere şikayet etmeleri nedeniyle tazminat davası açabilirmiyim.Bu davaları kazanma şansım yüksek olurmu?