Mesajı Okuyun
Old 26-08-2007, 11:12   #134
slide

Alıntı:
Yazan BEYZA20
Son sözünüzü gerçekten hayretle okudum ama ne yazik ki hakimlik ve savcılık prestij için yapılamaz bence bu sözünüzün ağırlığını düşünmeliydiniz kaldı ki ilk sözünüzün hiçbir ağırlığı yok çünkü hukuk fakültelerinin kapısından geçemeyeceklerini belirtmişsiniz,çok gerçekdışı olduğu aşikar olduğu için dikkate almıyorum;ayrıca fark ettiyseniz sözlerimin başına “çoğu” diyerek başlamıştım geriye kalanlar ise istisna olan değil dediklerimin aksinde düşünen veya durumda olan vakıf üniversitesi öğrencileridir.Ayrıca ben bu konuda sadece serzenişte bulunmuştum fakat tarafınızca bu anlaşılmamış fakat işin özüne inersiniz evet doğru bir çok vakıf üniversitesi mezunu öğrenci serbest avukatlık dallarına eğilimde bulunurlar (bu birçoğunun arasında bende varım) yalnız hakimlik ve savcılık evet bir makamdır kamu için kurulmuş adaleti ve düzeni korumakla yükümlü bir organdır prestij değildir.Evet vakıf üniversiteleri parayla eğitim yaparlar ama bu önyargılara karşın da öğrencileri çok zorlarlar fakat her imkanı sağlarlar,öğrenimlerini devam ettiren asistanlarla değil hocalarla dialog halinde olunur hiçbir dersi asistandan değil hocadan dinler ve öğrenirseniz bu dediklerimi bulunduğunuz şehirdeki bir vakıf üniversitesine giderek ön araştırmaylada sahip olabilirsiniz.Ne yazık ki istediğinizi düşünebilirsiniz mezun oluncaya kadar vakıf üniversitesi-devlet üniversitesi arasında hiçbir fark yoktur sizde bölüm aynıdır müfredat aynıdır.72 dersle mezun oluyorsunuz bizde;sonrası ise de hayat içinde çalışkanlığa göre de biçimlenir bu da vazgeçilmez bir gerçektir.
sizlere devlet üniversitesindeki öğrencilerin asistanlardan ders aldığını kim söylüyor bilemem...ama bilin ki en azından ankara üniversitesinde hocalar birebir derse kendileri gelmektedir...vakıf üniversitesinde okuyan bir çok arkadaşım var zaten ayrıca gidip de incelememi gerektirem bi durum yok..ayrıca siz kabul etseniz de etmeseniz de toplumun hakime savcıya bakışı aşikar ortadır..prestiji en yüksek işlerdendir..şunu anlamıyorum bu savunmanız niye elbette savunacaksınız kendinizi ama savunmanın da gerçeklik payı olmalı..