Mesajı Okuyun
Old 10-04-2007, 18:33   #46
Cest la vie

Eh Ismail,

Beni pazar gunu arayip da, ben odev yetismeyecek diye aglarken ve ertesi gune sag cikip cikamayacagimi bilmezken bana'Global Isinmanin Etkilerini ve Sonumuzu" anlatana kadar, bunu niye anlatmadin bre!?

Ben de inat yaptim, burdan okuyacagim iste! Ama iki gun icinde bu merakimiz giderilmis olsun lutfen!

Odevler, projeler arasinda THS guzel bir nefes alma arasidir. Mola verdigin her anda bekleriz efenim!

....

Bu arada Sevgili Cansu'ya ithafen bir sey anlatmak istiyorum.

Bugun bizim okulda 'Amerikanin Zenci Tarihine Turk Ogrencilerinin Perspektifinden Bakis' konulu bir panel var. Gerald Early adinda, Amerikan Zenci Tarihi konusunda yaptigi calismalar sayesinde odullu bir akademisyen verecek bu paneli. (Bu arada Ismail, adam senin ordan ve hatta lisansini senin okuldan almis.) Ben bizim okulda bu panelin yapilmasini saglayacak kadar Turk ogrenci oldugunu bile bilmiyordum acikcaksi ve bu duyuruyu gorunce sevindim. Tabii ki gidecegim.
Belki ilgisini ceker ya da yeni Turklerle tanismak ister diye Cansu'yu da arayip cagirdim az once. Cansu'nun ilk sorusu suydu:
Turkce mi olacak?

Amerika'da Turkce panele katilirsak -ozellikle St. Louis'te- sanirim artik herkes bizden konusur!