Mesajı Okuyun
Old 05-09-2021, 11:29   #1
Konukss

Varsayılan Uzaklaştırma kararı ihlali başvurumu nereye yapmalıyım

Merhaba iyi günler. Eşimle boşanma davamız devam etmekte ve uzaklaştırma kararım mevcut. Bu süreçte daha önce de uzaklaştırma kararını ihlal etti. Fakat kendisine tebliğ edilmediği için ceza almadı. Sürekli beni rahatsız etmeye devam etmekte. Bu nedenle iş yerimi değiştirdim. Şu an boşanma davasının devam ettiği ve uzaklaştırma kararını veren mahkemenin olduğu şehirde değilim. Ailemin yanında başka bir sehirdeyim. Polise gidip yine ihlal olduğu için şikayetçi olmak istiyorum. Ancak şikayet ettikten sonraki süreci takip edemiyorum. Şikayetimi buradan yaparsam boşanma davasının olduğu mahkemeye mi gönderecek savcılık? Yoksa buradaki aile mahkemesi mi değerlendirecek. Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz? Şikayet ettikten sonraki süreci nasıl takip edebilirim? Doğrudan aile mahkemesine dilekçe mi sunarsam mahkeme tek taraflı beyan var diye ceza vermemişti. Nasıl yapmalıyım? 6284 sayılı yasanın 5/1-f kapsamında bir ihlal var. Telefonuma gelen mesajları dilekçe ile aile mahkemesine sunarsam ceza alır mı yoksa polise yahut savcılığa mi gideyim?