Mesajı Okuyun
Old 19-12-2007, 19:10   #7
hukukun-üstünlüğü

Başarıdan bahsettinizde öncelikle başarı nedir onu bir tanımlamayla başlasaydınız işe.Ayrıca ufak şeylerle yetinmelimiyiz ki diyorsunuz.O zaman söyleyin bize nedir ufak şeyler?Ya da sizin için büyük idealler nelerdir? Genel bir başarı tanımlaması yapılabilir ve fakat asla herkes için geçerli genel bir başarı ölçütü konulamaz. Başarı kişinin umduğunu elde etmeyi gerçekleştir(ebil)mesidir diyelim ya sonrası... Kamu yönetiminde okuduğunuzu belirtmişsiniz ve mutlaka bir amacınızda vardır,mesela kaymakam olmak ya da özel sektörde başarılı bir yönetici olmak gibi... Amacınıza ulaştığınız andan itibaren amacınız nispetinde başarılı olmuşsunuz demektir. Ya da diğer bir kişinin amacı 400 sayfalık hukuk kitabını anlayarak bitirmek olabilir,bu amacı yerine getirdiğinde o konuda başarıyı elde etmiş demektir. Yazılanları okudum ancak başarının tanımlanması hususunda doyurucu bilgiler göremedim,başarının ölçütüne dair de gerçekçi birşey bulamadım. Birşey hususunda yorumda bulunacağımız zaman ayaklarımızın yere basmasına ve gerçekçi olmaya dikkat edelim ve mümkün mertebe soyut kavramlarla değil somut kavram ve verilerden yararlanarak sonuca ulaşmaya çalışalım.Aksi takdirde soyut kavram bol yaz yazabildiğin kadar.

saygılar...