Mesajı Okuyun
Old 27-01-2012, 08:52   #1
Meral83

Varsayılan İcra Hukuk Mahkemesi'ne şikayet ve itiraz yolu

Sayın Meslektaşlarım;

Borçlu olduğumuz bir ilamla ilgili tarafımıza ilamlı takip yapıldı. Fakat icra emri tarafımıza tebliğ edilmeden önce alacaklı asile PTT K.T. ile elden teslimli olarak ödeme yapıldı. İcra emri tarafımıza tebliğ edildiğinde, icra emrine ilam suretinin eklenmediği ve icra emrinde de belirtilen ilam esas ve karar numaraları da yanlış olarak yazılmıştı, ayrıca icra emrinde icra dairesinin mührü yoktu. Bu nedenlerden dolayı icra mahkemesi'ne başta icra emrinde belirtilen ilam bilgilerinin hatalı olması sebebiyle ve diğer nedenlerle şikayet yoluna gittik. Şikayet dilekçemde ayrıca alacaklı ile müvekkilimin borçlu olduğu bir ilam olduğunu ve bunun da borcunun ödendiğini ilgili PTT makbuzu ile belirttim. İcra Mahkemesi durdurma kararı verip duruşma günü verdi. Acaba İcra Mahkemesi'ne şikayet dilekçemde ayrıca borca itiraz ettiğimi de mi belirtmem gerekirdi. Ya da şikayet olarak da yazdıysam, asile yapılan ödeme de hakim tarafından dikkate alınır mı. Ya da sadece maddi hata sebebiyle icra emri iptal edilir ve biz tekrar mı ödeme yapmak zorunda kalırız. ben yanlış mı yaptım.

Sayın Meslektaşlarımın cevabını bekliyorum.