Mesajı Okuyun
Old 08-02-2010, 15:49   #2
Av.Muhammet Aydın

İlk ben başlayayım o zaman;
Heçen hafta başka bir şehir de Ağır Ceza sanık müdafiiliği için sabah erkenden yola çıkıp saat 09:00 da duruşmaya geldiğime rağmen dosyamız o gün saat 12 ye kadar alınmadı öğlen arasına çıkarken mübaşir beklemekte olan tüm avukatlara öğleden sonra 13;30 da duruşmaların tekrar başlayacağını söyleyerek son dosyayı aldırıken bende dosyamız katılan vekili bayan avukata 13:30 da görüşürüz diyerek çıkacakken bayan avukat meslektaşım isterseniz 14:00 gelelim zaten en erken o saatte alırlar boşuna beklememiş oluruz deyince saat 14 e sözleştik. Şehir dışından geldiğim için 13:45 te duruşma salonuna geldim ben içeri girince mübaşir benim dosyayı mahkeme resinin önüne koymuş olduğu halde bana dönerek avukat bey dosyanızı aldık diye seslenince bende kendisine "katılan avukatıyla saat 14:00 te sözleşmiştik" dedim. Bu sırada konuşulanları duyan üye hakim "allah allah hakim mi avukatı bekler avukat mı hakimi bekler böyle bir şey olur mu yaa..." şeklinde bana hitaben konuşunca bende heyete karşı "...öğleden önce biz sizleri bekledik kusura bakmazsanız eminim bayan meslektaşımda benim gibi davranırdı gerekirse mazeret verebilrim ama duruşmaya giremeyeceğim.." dedim bunun üzerine reis bey "avukat bey buyrun sizden sonra tutukluları alacağız biz 10-15 dk dosyanıza bakarızz bu sırada meslektaşınızda gelir..." diyerek dosyamızı aldı. Gerçektende 10 dk. sadece dosya önlerinde kekndi aralarında konuştular bu sırada bayan meslektaşımda duruşma salonuna girdi ve duruşmamız bu şekilde başlamış oldu. Sonuç; eminim o üye hakim bir daha bir avukatla kimin kimi bekleyeceği yönünde bir polomiğe girmez. ikinci sonuç; bende meslektaşım bayan avukata verdiğimiz sözü tuttuğum dan mahcup olmadan duruşmadan çıktım...