Mesajı Okuyun
Old 10-07-2007, 14:29   #2
av.semire nergiz

Alıntı:
Yazan Konuk
esıme bosanma davası actım ıkı yasında cocugum var yaz tatılınde15 gun gıttı cocuk su cıcegı cıkardıgı ıcın ıstedım mahkeme bundan sonra pazartesı carsamba cuma babada kalacagını dıger gunler bende kalması ıcın karar vermıs
boyle bır karar verebılırmı ne yapmalıyım lutfen bana yardım edın sureklı bu sekılde bı karar verebılırmı
Sayın konuk;Öncelikle hukuki durumunuzu eksik bilgi vermenizden dolayı çok net anlıyamadığımı belirtmek isterim.Boşanma davanız devam ediyor mu? Çocuğunuzun yaşı çok küçük,çocuğun sizden 3 gün gibi uzun bir süre ayrı kalması küçük çocuk açısından yıpratıcı olma ihtimali yüksektir.Boşanma davanız devam ederken mahkeme tedbiren babasıyla görüşmesi konusunda karar verebiliyor ancak bu konuda karar verirken çocuğun yaşının küçük olduğunu göz ardı etmemesi gerekiyor.Boşanma davanızın duruşmalarında bu hususu özellikle vurgulayın ve çocuğunuzun babasıyla görüş günlerini çocuk için en iyi olacak şekilde yeniden düzenlenmesini hakimden talep edin.Gerekli hukuki itiraz ve şikayetlerinizi yapacak,boşanma davanızı takip edecek bir avukatın profesyonel yardımından faydalanmanızı,maddi durumunuz avukat tutmaya elverişli değilse bulunduğunuz yerin barosunun adli yardım servisine başvurarak ücretsiz avukat hizmetinden faydalanmanızı öneririz.