Mesajı Okuyun
Old 14-05-2003, 00:00   #1
oemer

Önemli Internette Yahoogroupsda Yazilan Bir Mail

Iyi Günler,
Ben yahoogroups da finans-grubuna üyeyim. Iki önce grupda Ekonomistler grubu hakkinda tartisma baslamis ve bende bu tartismaya katildim. Dün mailimde ekonomistler grubunu genel olarak elestirdim ve bu sabah ekonomistler ve finans-grubuna üye olan bir kisi tarafimdan tarafima hakaret iceren ve benim "
kendisine hakaret " ettigimi ve hukuki yollara basvurucagini söyliyen bir mail aldim.
Ancak Ben yazdigim mailde beni kendisine hakaret etmekle sucluyan kisiye tek bir cümle hakaret etmedim. Simdi bu olay yahoogroups da ceyran ediyor. Cünkü ben bu maili kisiye direk olarak yollamadim. Gruba yollayip finans-grubunun
moderasyonu tarafindan onaylandi. Ben yolladigim maili ...@tuwien.ac.at uzantisindan yolladim. Yani
mail uzantisi Avusturya. Avusturya Avrupa Birligi üyesi ve Avrupa Birligi E-Commerce ve Internet hukuk kurallarinin gecerli oldugu bir ülke. Simdi Türkiyede internet üzerine bir mevzaut/kanun ve düzenmeler varmi?? olsa bile iceriklerinin ne oldugunu bilmiyorum.
Karsi taraf hukuki yollara basvurucagini söylüyor. Suc olarak kabul ettigi e-mail adresi avusturya. Benim düsünceme göre ilk önce hukuki yönlere basvurucagini söyliyen kisi yahoo ya basvurmasi gerekiyor. Cünkü suc olarak gösterdigi mail yahoogroups da yayimlandi. Dolayisiyla olaya avusturya
bile degil yahoo nun kendi yerel mahkemeleri ABD de bakabilir.
Benim sorum size bu kisi bana türkiyede dava acabilirmi? Asagida benim ve bu kisinin yazdigi mailleri yolluyorum. Eger bana bu konuda yardimci olursaniz gercekden cok sevinirim.

[Moderatörün Notu: Mesajlar silindi.]