Mesajı Okuyun
Old 12-11-2010, 13:25   #78
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan emrahcevik
sayın balku,

ama bir avukat eğer yanında birilerini çalıştırmaya başlamışsa devreye piyasa kuralları girer. çalışanlar sürekli patron avukat tarafından ezilir. ezilme illa baskı anlamında değildir. çalışanın, ürettiği değerin karşılığını alamaması anlamındadır. o alınamayan karşılık patrona(avukat) ev, araba ve çocuklarına özel okul taksidi olarak döner.

ama bir avukat birilerinin yanında çalışmaya başlamışsa, devreye piyasa kuralları girer. Çalışanlar sürekli patron avukatları yok sayar, yok sayma illa görmemezilik değildir. Patronun sunduğu imkanlarının karşılığını alamaması anlamındadır. O alınamayan karşılık sigortalıya (avukat) kira parası, belediye otobüsü olarak olarak döner...

Hemen kızmayın, sadece yazdığınızın tam tersi durumların da olabileceğini göstermek için bu şekilde giriş yaptım. Benim fikrim katiyen bu şekilde değildir.

Avukattan paron olur, sigortalı çalışan olmazdan kastım; bir temennidir.

Bir avukat çalıştığı işyerinde patron olamadığı müddetçe avukat da olamamıştır.

Avukatlık mesleğinde, sigortalı çalışmak demek, sigortalı çalışan demek değildir.

Sigortalı çalışan, bir şirkette bir ofis elamanı, bir mağazada tezgahtar olabilir, avukatın sigortalı çalışması başka bir şeydir...

Avukat sigortalı çalıştığı zamanda kendi işinin patronudur.

Meslek tabiatı gereği bu şekilde icra edilmelidir...

Kolay Gelsin...