Mesajı Okuyun
Old 04-11-2006, 15:12   #40
Ayşegül Kanat

Alıntı:
Yazan avant
Değerli arkadaşlarım,meslektaşlarım,
Bu tür suçlarda,sizler de çok iyi biliyorsunuz ki,büyük çoğunlukla ilahi adalet yerini bulmakta ve suçlular,toplum tarafından cezalandırılmaktadır.
Nasıl mı?Hafızalarınızı yoklayın lütfen...

Şimdi idam cezasının tekrar gündeme getirmenin faydası var mı bilmiyorum.Ama bu durum tartışmaya açılsa dahi sulandırılacaktır diye düşünüyorum.En başta da AB ve AB lobicileri tarafından.Neyse yukarıdaki konuya dönelim

Takip edildiği kadarıyla,tecavüz,ırza geçme vs gibi suçlarda,SANIKLAR YA CEZAEVLERİNDE ŞİŞLENMEKTELER ya da KENDİLERİ İNTİHARI TERCİH ETMEKTELER....
Öyle değil mi?Yoklayın hafızalarınızı.....Bu belki de ilahi bir adalet.Şu anda nasıl vicdanlarımız sızlamakta,nasıl kendimizi o küçüğün anası-babası yerine koyuyoruz ve öyle düşünüyorsak...Bir şekilde toplumun bu sızlanması ve feryadı karşılığını bulmakta.

Bunu burada yazıyorum.Bir şeklide tarihe not düşüyorum.Lütfen takip edelim bu aşağılıkların akibetini..(kESİN SUÇLU oldukları düşünülerek yazılmıştır.)

Ya cezaevinde öldürülecekler ya da intihar edecekler...........

Bekleyelim ve görelim diyorum.......

HERKESİN HAK ETTİĞİNİ ALMASI DEĞİL MİDİR ADALET?......

Selamlar.....Sevgiler.......

Bu da Devlet'in ayıbıdır. Devlet vatandaşını korumakla yükümlü olmalıdır. Suçlu-suçsuz ayırımı yapmadan. Suçun derecesini, ayrımını, sınırını nasıl tesbit edeceğiz? Tersi mantıkla düşünürsek cezaevinde yanarak ölenler konusunda Devlet'i suçlamayalım. "Hak etmişlerdi" deyip geçelim. Olmaz öyle şey. Saygılar