Mesajı Okuyun
Old 19-05-2009, 23:25   #4
Av.Selim Balku

Alıntı:
sizce ben haksiz ve yok yere bosu bosuna mi kiziyorum , ben duzen karsiti miyim ? hayatimizdaki yanlisliklari soylemek yanlis mi , yoksa bende herkes gibi "duzene" mi uyuyim ?

siz kızmakta ve yanlışları söylemekte son derece haklısınız ama meseleyi şimdi daha iyi anladım siz mükerrer bir ödeme yapıldığı iddiasındasınız ve bir şey itiraf edeyim, benim bu uygulamadan haberim dahi yok, çünkü ben sadece noterliğe ödeme yaptım, inanın bugüne kadar hiç tercümanla muhatap olmadım, İzmir de birçok noteri çok yakından tanır, birçoğuyla da haricen görüşürüm, belki de bu sebeple uygulamanın bu yönünü görmedim ya da bana gösterilmedi.

Benim tanıdığım birçok noteri böyle birşeye tenezzür edeceğini asla düşünmüyorum ancak size tavsiyem bu işi burada bırakmayın, hukuksal mücadelenizi yargıda sürdürün.

Türkiye Noterler Birliğine durumu anlatan bir dilekçe yazın bunu noterlik vasıtasıysa gönderin(nasıl olsa fazladan para vermeye alışıksınız) noter yoluyla göndereceğiniz dilekçeden emin olun o saat içinde ilgili noterin haberi olacaktır. Daha sonra dilekçenizde belirteceğiniz gibi yargıya başvurunuzu yapın...

Saygılar.