Mesajı Okuyun
Old 27-04-2012, 17:38   #4
AV. İLKER VURAL

Sayın Feyzaday belirtmiş olduğum gibi sanıklardan T., C. ve F kardeşler. Gayrimeşru işlerle uğraşan ve bu alanda isim yapmış kişiler. Sanıklardan T. kasten öldürme suçundan dolayı müebbet hapis cezası aldı. ( Soruşturma aşamalarında sokak çocuğu olan Ü kasten öldürme suçunu üstlenmişti. Ancak kovuşturma aşamasında gerçek kısmen ortaya çıktı. ) Benim şahsi kanaatim sanık kardeşlerden bir diğeri aracı kullanıyordu. Ancak birbirlerini koruma iç güdüsüyle, aynı mahalleden tanıdıkları müvekkilimin ismini verdiler diye düşünüyorum. Tamamıyla müvekkilimin şanssızlığı.
Olay aslında çok açıktı, görebilene. Şırnak'taki mahkeme delil bulunmadığı için müvekkil hakkında yol tutuklaması kararı vermeden müvekkili K iline göndermiş, K ili savcısı tutuklama talebi ile müvekkili Sulh Ceza Hakimliğine göndermiş ve Sulh Ceza Hakimi müvekkile '' Senin bu aracı kullandığına dair tek bir delil/emare dahi yok'' diyerek müvekkili serbest bırakıyor, ama gelgelelim ''DİĞER SANIKLARIN İSTİKRARLI İFADESİ'' çok yüce deliline dayanan mahkeme başka da bir araştırma, tanık dinleme, tanıklarla yüzleştirme ve diğer lehe delillere bakmadan 25 yıl ağır hapis cezasını verebiliyor.
AİHM yoluna daha önce hiç başvurmadım, araştırıp bu yolu da deneyeceğim.
Saygılarımla.