Mesajı Okuyun
Old 15-03-2007, 17:58   #56
Jeanne D'arc

Sayın mehmetseyrek,

Alıntı:
Size hak vermemek olası değil.

Esasen kendinize hak veriyorsunuz tabii.

Alıntı:
Bu tür eskimiş sözleri bulup çıkarmak yeniden kullanıma sokmaya çalışmak boşuna bir uğraş.

Yok özellikle buna uğraştığınızı düşünmüyorum. Yüzyılların birikimi bir şekilde sirayet ediyordur sanırım.

Alıntı:
Başkalarının kullanmasına karışırım ne ki ben yaparsam iyidir gibi bir
mantık da bağışlanamaz bir kibir değil de nedir.Bana ne söyleseniz yeridir.

Estağfurullah efendim. Latife yaptığımı anladınız umarım.

Öneriniz kabule değer gözüküyor ancak "Jeanne D'arc'ın", "Jeanne d'Arc'a" dönüşmeme nedeni, tamamen kendime ve site üyelerine yazım kolaylığı sağlamak niyetindendir. Her seferinde Jeanne d'Arc olarak üye girişi yapmak zor olur. Yazık değil mi bana. Küçük harf, kesme işareti, büyükharf, küçük harf zahmetli biraz. Üyeleri de her hitaplarında böyle bir zahmete yükümlememek gerekir diye düşündüm ben naçizane. Yoksa daha üye olurken bu yazımı da biliyordum.

Karşıt öneri: Ben Jeanne D'arc kalayım ancak siz istiyorsanız Jeanne d'Arc yazabilirsiniz, sadece size ve Sayın Ayşegül Kanat'a muvafakat ediyorum. Sizin isminiz konusunda benim (koz olarak kullandım ama) bir rahatsızlığım yok.

Saygılarımla.

Son söz:Özellikle öz Türkçe kullanmaya çalıştım ancak bir iki noktada imkanı yok, öz Türkçe karşılığı aynını karşılamadı. Üzgünüm.