Mesajı Okuyun
Old 18-11-2008, 20:21   #2
üye8180

Sayın Konuk, Haberleşmenin Gizliliğini İhlal ( TCK. 132 )Kişiler Arasındaki Konuşmaların Dinlenmesi ve Kayda Alınması ( TCK. 133 ) suçtur. Hürriyeti bağlayıcı ceza verilmesini gerektirir. Bu yönü ile, eşiniz özel yaşamınıza ve özel yaşamınızın gizli alanına saldırı şeklindeki eyleminden sorumlu tutulmalıdır. Kaydı kullanırsa, Yetkili Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet hakkınız bulunmaktadır. Boşanma davasında delil olarak dayanırsa, bu kaydı hileli şekilde elde ettiğini beyan edip, savcılık soruşturma numarasını verip iddialarına karşı çıkabilirsiniz. Sizin delilleriniz de mahkemeye sunulmalıdır. Tanık beyanları, hastane raporları, psikolojik sağlığınızın bozulduğuna dair uzman raporları, ( Resmi kurum, özel kurum, üniversite hastaneleri )kullanabileceğiniz ilk akla gelen delillerdir. Şiddet uygulamaya devam ediyor ise, Ailenin Korunması Hakkındaki Kanun'dan yararlanmak üzere Aile mahkemesine başvuru hakkınız bulunmaktadır.

Bir avukattan yardım almanızı, yoksul iseniz bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyorum.