Mesajı Okuyun
Old 03-02-2011, 19:43   #42
Av.Selim Balku

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Alıntı:
Görevimizi yaparken “kimseye, ne müvekkile, ne hakime hele ne iktidara tabiiz. Bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. Fakat hiç bir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. En kıdemsizin, en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. Avukatlar esir kullanmadılar, fakat efendileri de olmadı”

Çok iddialı olduğunu düşündüğüm yukarıdaki ''iç okşayıcı'' söz Türkiye'de ne derece geçerlidir?

Sizce biz avukatlar böyle miyiz?

Aşağıdaki ifadeler sadece şahsıma aittir. Sayın Dayar'ı ben şimdiden tenzih edeyim de

Bu sözün Türkiye'de geçerli olduğunu düşünmüyorum. En azından benim için geçerli değil;

Sistemin kölesi olmuşum;

Ne yaparsam yapayım okyanusta bir damla boyu ilerleyemiyorum. İş dosyalarım hala yargıtaydan gelemedi, efendilere birşey diyemiyorum, efendilerde, kendi efendilerine bir şey dese de olmuyor, köle gibiyim ne zaman buyururlarsa o zaman icrası ertelenmiş paramı alacam ya da alamayacam...

Sabah 9 duruşmasına 11:00 de giriyorum (iyi hal) köle gibi kapıda bekliyorum, efendime bir şey desem kızıyor, ne yapayım diyor, görmüyor musun diyor duruşmadaki efendiler ters ters bakıyor diyor, bende efendi efendi bekliyorum...

Büroma geliyorum, ben gelmeden efendilerim beni içerde bekliyor, sekreterim gerginliği alsın diye rezene çayı veriyor, gerginliği tuvalette atıyorlar, "ne oldu bizim dosya diyor", "yargıtay, yoğunluk, tahsilat derken" rezeneye karşılık azilname geliyor, uğraş dur şimdi...

Bu konu 8 yıl önce açılmış;
Daha efendi olamadım, o günler geldiğinde tekrar yazacağım, 8 yıl sonra efendi olarak görüşmek üzere...

Kolay Gelsin...