Mesajı Okuyun
Old 24-10-2010, 22:21   #31
av.13

Alıntı:
benzetme tam olarak oturmuyor, çünkü esirlerin günün birinde özgür olabilme hayalleri yoktu, bir stajyer avukat olarak siz özgürlük hayalleri kurabilir ve özgürlük rüyaları görebilirsiniz.

Kendinizi neden çırak olarak değil de esir olarak gördüğünüzü merak ettim.

Sayın Gemici,

Özgürlük "hayalleri" kurabileceğimizi ve özgürlük "rüyaları" görebileceğimizi belirttiğiniz için teşekkür ederim, çok zarifsiniz. Eminim siz köle muamelesi yapmıyorsunuzdur stajyerinize ancak maalesef çoğu meslektaşınız için aynı durum söz konusu değil.

Bu stajyer avukatın kendisini nasıl gördüğü ile değil kendisine nasıl muamele edildiği ile ilgili bir durum.

Alıntı:
Daha önce de başka forumlarda belirttiğim gibi, staj sırasında ücretli çalışmaya karşıyım. Zira bu durumda staj değil iş yapılıyor ve staj amacına ulaşmıyor.

Sayın Aladağ,

Çok haklısınız ancak, zannediyorum bir süreden beri özellikle büyük şehirlerde amaçlanan şey "staj" değil, "işin görülmesi". Sonuç olarak stajyerler hem iş yapıyor hem de karşılığında ücret alamıyor; bana sorarsanız bu da daha büyük bir mağduriyete sebep oluyor ancak sanırım belirttiğiniz üzere bu başkaca bir sohbetin konusu.