Mesajı Okuyun
Old 24-01-2009, 23:18   #11
duyurucu1

Mutlu Ortada kitap falan yok.Kimse heveslenmesin

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın duyurucu1,
Yazdıklarınızı okuyorum. 5 bölüm oldu, hala avukatlarla doğrudan ilgili bir konu yok.
Yoksa bu 5 bölümü "duyurucu2" mi yazdı?
Saygılarımla.

Sevgili Cengiz Aladağ,

Esasında benim "Avukatlığın Kitabı Yeniden Yazılıyor"diye bir kitap yazma iddiam yok.

Ben giriş kısmında görüleceği üzere,büromda sessiz sedasız oturuyordum.Vatan Millet aşkına ve laf aramızda kapımı aşındıran ve beni çay ısmarlamaktan neredeyse iflas etme noktasına getiren sevdiğimiz dostları kendi bürolarına gönderebilmek amacıyla böyle bir kitabın sırf iyilik olsun diye sadece başlığını yazdım.

Benim neme gerek "avukatlığın kitabı" filan.Esasında ben etliye sütlüye karışmayan ,kendi halinde halim salim bir avukatım.Hatta o kadar halim salimim ki müvekkillerden bir türlü paramı alamam.Çoğu dosyanın masrafını dahi kendi cebimden yaparım.Ve vekalet ücretini alamadığım çok dosyanın vergisini ,KDV'sini vergi dairesine öderim.

yani senin anlayacağın,ben kim?Kitap yazma kim.?

Ben sadecekitabın adını koydum."Bana ne kim yazarsa yazsın"dedim.

Mademki sorun avukatların,kendi kitaplarını da kendileri yazsın dedim.

Ama biraz bekledim.Biraz daha bekledim.Avukatların yazacağı edeceği yok.Ben yine kitap yazmaya yeltenmedim.Bana ne yazmazlarsa yazmasınlar.Bane ne bana ne..dedim

Sonra yukarda anlattığım gibi bir gün Karagözle Hacivat çıkageldiler.Benim Türk Hukuk Sitesinde anlattığm bir yazıda dile getirdiğim bir olay vardı.Olayı "Buzlar çözülmeden" başlıklı yazıda dile getirmiştim.Orada dilekçe verir gibi yapmıştım.Çocukça işler yani.Ama neticede hepimiz çocuk değil miyiz?

Siz Karagözle Hacivat ,benim o çocukça davranışımı ciddiye almışlar,çıkıp gelmişler.

Şimdi bende kalıyorlar.Nere gitsem yanımdalar.Mahkemeye gidiyorum yanımdalar.Baroya gidiyorum yanımdalar.

Sevgili Cengiz Aladağ,işin ilginci bir Allahın kuluda Hacivatla Karagözü yadırgamıyor.Demekki insanlarımızın hepsi çocuk.

Yani demem o ki Sevgili Cengiz Aladağ,

Ortada Kitap falan yok.Eğer yazarsa avukatlar yazacaklar.

Bak Karagöz ne diyor;O cangiz Aladağ'a söyle küçük kızına bizden bahsetti mi"diyor.

Onların da sana ve küçük kızına selamları var.

Hepimiz yani ben Duyurucu1,Karagöz ve Hacivat sevgilerimizi gönderiyoruz.