Mesajı Okuyun
Old 03-01-2007, 00:35   #6
mutlakadalet

Sayın Av.Habibe Yılmaz Kayar, o zaman şöyle yapsak nasıl olur? Yani erkeklere yönelik gebelik önleyici önlemlere ilişkin ne sizin ne de benim teknik bilgimiz var. Böyle teknik bilgi gerektiren bir alanda bilgimiz olmadan ilgililere bazı sorumlulukları yüklemeden önce bu konuda bilgi edinelim. Örneğin, erkekler için de aynı şekilde önlemlerin alınabileceği ya da daha farklı ve listede yer almayan önlemlerin alınabileceğini tespit edelim. Sonra da ilgililere, "Neden bu konuda yalnızca kadınları hedef kitle olarak ele alıyorsunuz?" şeklinde eleştirimizi yöneltelim.

Kadın haklarını, sizin kadar aktif ve özverili bir biçimde olmasa da ben de savunuyorum; ancak birilerinin haklarını ihlal ederek kadın haklarını savunmaktan da korkarım. Bu bakımdan teknik bilgi gerektiren bu alanda -belki de yaptığımız eleştiri de haklı değilizdir- ilgili kurumu da zan altında bırakmamak için olaya temkinli yaklaşmak istedim.

Bu konuda beni düşünmeye ittiğiniz için teşekkür ederim. Erkeklere yönelik olarak gebeliğin önlenmesine ilişkin daha farklı önlemlerin uygulandığına dair veriler elde edersem, seve seve bu alanda paylaşırım. Ondan sonra, yapmış olduğunuz eleştiriye canı gönülden destek olurum; ancak şu aşamada ilgililerin hakkını çiğnememek açısından olaya temkinli yaklaşmak istiyorum.

Saygılarımla