Mesajı Okuyun
Old 16-06-2009, 10:46   #32
supernatural

Yeni Fikir

Alıntı:
Yazan avseher
Sürekli evliliği sarsıcı program deniliyor fakat programda sonuç itibari ile evlilik yerilmiyor. Tam tersi övülüyor ve insanlar evleniyor nesi garip nesi aşağılayıcı anlamıyorum. ben evlenirmiyim bu şekilde sorusu farklı bir soru olmakla birlikte böyle evlenen insanlara da basit insanlarmış gibi bakılmasına, evliliği parçalayan insanlar gibi düşünülmesine anlam veremiyorum. Asıl evlilik birliğini sarsan insanlar boy boy daha evlenmemize var diyerek birlikte yaşayan sanatçılar, hamile kalıp evlenmesekte olur diyen insanlar olsa gerek diye düşünüyorum. Zira geçen hafta su gibi denilen evlilik programında evlenen insanlardna oluşan bir konuk grubu vardıki 250 den fazla çift ve çocukları doğmuş kucaklarında bebeklerle gayet mutlu uçarak gelmişlerdi. Şimdi sorun bunları tanıştıran sıcak bir aile hayatına sebep olan insanlarmı nedir anlamıyorum??

Sayın avseher,
programların hepsi evlilik kurumunu oyuncak haline getiren programlar.Bir insan 2 veya 3 günde tanıdığı insanı ne kadar tanıyabilir sizce?bazen 20 yıllık çiftler bile karşısındaki bir anda tanımamış hale geliyor.

Alıntı:
Tam tersi övülüyor ve insanlar evleniyor nesi garip nesi aşağılayıcı anlamıyorum.

insanlar birbirlerini gerçektan tanıyıp,bir maddi karşılık beklemeden,sevdiği veya değer verdiği için evlense amenna kimsenin sözü olmaz zaten ama o evliliklerin altında nelerin yattığını az çok görüyoruz.Eviniz var mı?,Maaşınız var mı?,Maaşınız ne kadar? bunlar sizce evlenmeyi düşünülen kişiye sorulacak ilk sorular mı sizce?

Alıntı:
Asıl evlilik birliğini sarsan insanlar boy boy daha evlenmemize var diyerek birlikte yaşayan sanatçılar, hamile kalıp evlenmesekte olur diyen insanlar olsa gerek diye düşünüyorum.

Zaten bizde bunları onaylamıyoruz evlilik kurumunu bu programlar gibi ayaklar altına alan insanlarında bunlardan hiçbir farkı yok bence.