Mesajı Okuyun
Old 19-11-2012, 17:12   #4
Konuk

Varsayılan Kadına Tahsis Edilen Ev Üzerinde Mirasçıların Hakkı

Merhabalar KAHDEM,
Çekişmeli boşanma davamamız süresince tarafıma tahsis edilen evde üçü yetişkin 5 çocuğumla birlikte ikamet etmekteyim. Daha önce sizlere bu konudaki bir sorumu sormuş ve yanıtımı almıştım. Şimdi şöyle bir sorun oluştu; ben yine sizlere danışmak gereğini duydum. Ev eşim ve üç kardeşi üzerine babalarından miras. Ben bu evde eşimin evi terkettiği mart 2012'den bu yana oturmaktayım. Eşim bu süreden beri, mahkemenin lehime kararına rağmen devamlı bizi "evimden çıkın, evimi gasp ediyorsunuz" diyerek rahatsız ediyor. Bu gün de evden çıkmaz isek kardeşlerin birleşerek bizden kira talebinde bulunacaklarını söylüyor. Bu kira bedelinin de, eşimin evi terkediş tarihinden itibaren 8 aylık birikmişiyle ödemem gerekeceğini, evi derhal boşaltırsak bu isteklerinden vazgeçeklerini belirtiyor. Sorumlarım şöyle; benden kira isteyebileceklerini biliyorum. Ama benim herhangi bir şekilde dışarıda kira ödeyecek maddi gücüm yok. Özellikle birikmiş kira miktarını asla karşılayamam. Yalnızca 870TL. emekli maaşım var. Eşim ve kardeşlerinin bu talepleri için yeni bir dava mı açmaları gerekiyor? Yoksa süren boşanma davamızda mı bunu dile getirirler? Bu durumda benim nasıl bir tutum içinde olmam gerekir? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürlerimi sunarım.
Sevgiler, saygılar...