Mesajı Okuyun
Old 18-12-2020, 14:29   #3
Av. Meltem ERTÜRK

Varsayılan Sonuç

Alıntı:
Yazan AVUKAT1753
Değerli arkadaşlar; arkası takasta yazılan çeklerin bankaca ödenmesi gereken asgari tutarlarının ödenmesi için bankaya başvurdum. Ancak banka imza şirket yetkilisine ait değildir diyerek talebimizi reddetti. Ben de ilamsız takip yaptım aynı gerekçe ile bu kez takibe itiraz edildi. (ilgili çekler yeni çek yasası kapsamına girmektedirler.) soru şu; banka bu itirazında haklı mıdır.? inanın çok araştırdım, cevabını bulamadım. Özellikle elinde konuya dair yargı kararı olan varsa ve paylaşırsa çok müteşekkir olurum. Herkese iyi çalışmalar.

Merhaba meslektaşım. Benim de elimde böyle bir çek var. Hamil başvurduğunda imza uyuşmuyor diye kaşe vurulmuş ve iade edilmiş. Bir önceki hamil olarak çek bize geri geldi ve bende ilamsız takip yaptım kambiyo vasfı yok diye. Sizin dosyanızda son durum ne oldu acaba yardımcı olur musunuz bana da belki faydası olur.. Bende şöyle bir durumda var, biz imzanın gerçekte kime ait olduğunu da biliyoruz, lehtar atmış belli. Bizde başka bir dosyası var ordaki imzasıyla uyuşuyor gerçekten. İlamsız takip açmakla doğru mu yaptım bu arada ondan da emin değilim ama