Mesajı Okuyun
Old 07-04-2011, 11:53   #1
Konuk

Varsayılan Evlilik sözleşmesi

Merhabalar. Benim eşim ile aramızdaki birtakım ailevi konular nedeniyle açılmış bir boşanma davam bulunmaktadır. Ancak eşim de ben de ortak çocuklarımız bulunduğundan tekrar denemeyi istiyoruz. Benim bir takım tereddütlerim olduğundan tekrar biraraya gelmeden önce aramızda bir evlilik sözleşmesi imzalamamız yönünde düşüncem var. Eşimde bunu kabul ediyor. Öğrenmeyi istediğim konu ise evlilik sözleşmesinde hangi konuları yazabilirim. Çocuğumuzun velayeti, boşanma durumunda isteyebileceğim tazminat ve çocuğa verilecek nafaka gibi konular ile evlilik birliğimizin en sağlıklı biçimde yürümesi için soyut olan bir takım konularıda ekleyebilir miyim.
Diğer bir sorum ise eşim ile evli kaldığımız süre boyunca maddi anlamda sıkıntılar yaşadığımızdan almış olduğum krediyi ödeyemedim. bu nedenle banka da maaşıma haciz koydu. şimdi bu haczi de eşim kaldırmayı istiyor. fakat banka çok yüksek miktarda faiz uygulamış. yaklaşık bir senedir de bu borcu maaşımdan kesilerek ödüyorum. toplu ödeme yaparsam bu faizden indirim yapılabilir mi ? icra işleminden önce hem mal bildirimi ve hem de itirazımı yapmıştım. fakat bu dikkate alınmamış. evraklarım halen duruyor. hukuken bu faiz olayını nasıl çözümleyebilirim ?