Mesajı Okuyun
Old 13-02-2007, 16:48   #22
Av.G.K.

Rahatsiz

Kendisine acil şifalar dilerken avukatlara karşı yapılan söz konusu saldırıların artık sona ermesini ümitsiz bir biçimde diliyorum çünkü Barolar Birliği ve yerel baroların bu tepkisiz tutumları devam ettikçe bu saldırıların artarak devam edeceği acı bir gerçektir.Son saldırı olayı sonrasında barolar birliğinin hiçbir basın açıklaması yapmaması,web sitesinden ulaşması zor bir bölümde yer alan''avukatlara yönelik saldırılar''listesine meslektaşımzıın kimliği ve olay tarihi belirtilerek bir ekleme yapılmıştır,Barolar Birliği ve baroların son olay karşısındaki tutumu artık kendilerinin bu tür olayları kanıksadıklarını göstermektedir.

Söz konusu olayın yazılı ve görsel medyada da yer almamasında bence en büyük ihmalkarlık barolar birliği ve baroların yönetimlerinin dir Halbuki bu tür olaylarda yapılacak sert bir basın açıklaması bu tür saldırıların önlenmesi hususunda bir kamuoyu oluştıracakdır ama barolar birliği ve baro yönetimleri maalesef bu tür girişimlerde bile bulunmamaktadır.

Kanaatimce ortada tek bir gerçek vardır o da Türkiye Barolar Birliği ve yerel baroların avukatların yanında olmadığıdır.

Not:Sayın meslektaşlarım bir görev de bizlere düşüyor diye düşünüyorum.
Türkiye Barolar Birliğine faks veya e-mail göndererek Türkiye
Barolar Birliğinin bu tip saldırılara karşı gerekli önlemlerin alınması
hususunda kamuoyu oluşturulması için acilen etkili sonuç doğuracak
sertlikte bir basın açıklaması yaparak ve basın kuruluşlarına
yardımlaşma fonunda biriken meblağdan karşılanmak üzere ilan vermek
suretiyle
Avukatlık mesleği ve Avukatlara yönelik saldırıların kınanarak
yetkili mercilerin bu tip saldırıların bir daha olmaması amacı ile
harekete geçirilmesi istenmelidir.

Ben bu yönde bir talep içeren bir e-maili T.B.B ye gönderdim.T.B.B den bu yönde bir talepte bulunmanın da en doğal hakkımız olduğunu ve yardımlaşma fonunda biriken paraların, bankada tutulmak amacı ile değil mesleğimizi ve meslektaşlarımızı korunması amacı ile kullanılması gerektiğini düşünüyorum.