Mesajı Okuyun
Old 02-01-2010, 22:50   #118
adliyargı

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Şimdi bakire bir insanla evlenmeyi isteyen Ali adında birisi var, Belin de Ali'nin nişanlısı ve bakire değil. Şimdi Belin, Ali bakire bir bayanla evlenmek istiyor diye kızlık zarını diktirir ve evlenirse, bu durumda aldatma ortaya çıkar. Bu da TMK nın 149 ve 150. maddeleri gereği boşanma sebebi olabilir. Bu pekala açık bir durumdur. Ama bayan hukukçuların burada duygusal davrandığı kanaatindeyim. Örf ve adette bu durum böyle yer bulmuş. Kimseye sen nasıl olur da bakire bir insanla evlenmek istiyorsun diye hesap sorma veya onun bu isteğini yargılama şansımız yok. Şayet bir bayan eşini bakire olduğu konusunda yanıltmak için bekaret zarını diktirirse, bu da aldatmadır. Ha bekaret zarı, forumdaki hukukçu büyüklerimizin dedikleri gibi, genelde bayanların canı istediği için veya keyfi olarak diktiriliyorsa o zaman sorun yok. Ama Yukarıdaki örnek bariz bir şekilde aldatmadır. Burada bazı üyelerin hukukçu kimliğinin önüne duyguları geçmektedir. Bu da sorunu aşılmaz hale getirmektedir. Zaten salt her bekaret zarını diktirenin amacı eşini aldatmak içindir diyen yok, bence genellikle bunun içindir.

Kişisel görüşüm de şudur, kendim için söyleyecek olursam: Benim için bekaretten daha önemli olan eşimin bana güvenmesidir, ben eşimin bakire olup olmamasını aramam, lakin o beni aldatma yoluna gider bekaret zarını diktirip ben bakireyim diyerek bana karşı dürüst davranmak bir yanayken beni aldatmayı seçerse o zaman da onunla bir ömür değil bir saniye bile birlikte geçirmem. Bu kadar açık.
Kesinlikle Yorumunuza katılıyorum sayın Raşit Tavus

Sn.Didem Kunal

Konuyla ilgili bütün mesajları okudum ve erkeğin kadında bekaret zarı bulunmaması durumunda dövüp babasına yollayabileceği,bunun suç sayılmayacağı veya böyle bir şey yapması gerektiği şeklinde bir yorum okumadım yanlışım varsa düzeltin.