Mesajı Okuyun
Old 23-02-2008, 16:44   #6
Av.Nuri YENİÇERİ

İlk önce hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim.
kazanın iş kazası olduğu açık olmakla birlikte bu hususun aksi işverence ileri sürülebilir. Ancak bu durumda iş kazası olduğunu kanıtlamak kolay olacaktır zira kaza sırasında kayın babamın öğrencileri araçta olup söz konusus kazaya ilişkin beyanları mevcuttur.

Sayın arkadaşım askeplion verdiğin bilgi için çok teşekkür ederim lakin Sence de ibra etmiş bulunulan kusurlu tarafla imzaladığımız ibranamenin iptalini istemek hakkaniyet ve dürüstlüğe uygun olur mu? bence olmaz o açıdan kusurlu tarafa karşı bir dava yöneltmeyi düşünmüyorum.

Sayın Av. Hatun Olguner bu konuda yargıtay kararının olduğunu söylemişssiniz elinizde mevcutsa söz konusu yargıtay kararını bu bölüme koymanız mümkün müdür?

ayrıca maddi tazminat konusunda daha detaylı bilgileriniz mevcutsa yararlanabilir miyi?

Olayı biraz daha ayrıntılandırmak ve bir soru daha yöneltmek istiyorum.

Olay tarihi itibariyle eşim yani murisin kızı 24 yaşında idi. Bildiğim kadarıyla destekten yoksun kalma tazminatından kız çocuklarının yararlanmadsı için ya 25 yaşından küçük ya da eğitimine devam etmek koşılu ile üstünde ya da dul olmak gerekiyor. Ben eşimle 2 ya da üç yıl sonra evlenmeyi düşünüyordum ancak trafik kazası meydana geldiği için ve eşimin zor durumda kalmaması için hemen evlenmek durumunda kaldık bu da gerek beni gerek eşimi zorluklarla karşılaştırmış bulunmaktadır. Eşimin abisi kekeme olup bu güne kadar doğru düzgün çalışmamıştır. kendisi vasıfsız eleman olup ilkokul mezunudur. Bu durum karşısında eşimi abisiyle bırakmam çok olağan olmayacaktı. Aksi hal eşim için çok zor olacaktı. Eşimin annesi ile kalması da halihazırda pek mümkün değildi zira eşimin annesi üveydi. Çünkü rahmetli daha önce evlenmiş boşanmış ve ikinci defa evlenmişti. Tüm bu olaylardan sonra eşimle erken evlenmek durumunda kaldık.

Bu hususların manevi tazminat davasına etkileri olur mu olursa NELER eşimin destekten yoksun kalma tazminatından yararlanmasına evliliğimiz engel teşkil eder mi? (Normelde evli bir kişi destekten yoksunluk,tan yararlanamaz ) bu koşullar destekten yoksun kalmadan eşimin faydalanmasına delil teşkil eder mi?