Mesajı Okuyun
Old 09-11-2007, 17:27   #365
Gülümse

Varsayılan sayın sınırsız...

Alıntı:
Yazan SINIRSIZ
Anne ve baba çocuğun ismini koymakta ortak bir karar veremiyorlarsa hangisinin dediği olmalıdır sizce ??? tartıştık tartıştık ortak bir karar veremiyoruz ..diyelim eşim Ahmet ben Mehmet olsun diyorum...ve ikimizde Ahmet ve Mehmet'in birarada kullanılmasını da istemiyoruz..hangimizin dediği olmalıdır.. ? Yani çocuğun ismini koymak kimin hakkıdır? aslında THS'den çıkacak sonucu kabul ettik eşimle.. yani sizler annenin hakkı derseniz benim dediğim olacak... Belirteyim de cevaplar biraz torpilli olsun

Sayın Sınırsız,

Çok hoş bir tartışma konusu ortaya koyup sonra ortadan kaybolmayın lütfen.. Hayır siz eşinizle uzlaşmaya varırsınız biz burada halen bu konuda kafa yorar komik hallere düşeriz..

Sevgi ile kalın..

Not: bu arada Mehmet ismini çok severim hatta oğullarımdan birinin ilk ismi de Mehmet.. Ama yurt dışında kimse onun Mehmet diye çağıramadıkları için ikinci ismini kullanmayı tercih ediyorlar.. Bu da oğlumu sinir ediyor..

Tabi yabancıların telefuz zorluklarını göz önünde tutmak zorunda değiliz ama her iki isimde yurt dışında şekil değiştirdiğini kulağınızın arkasına koyun derim..