Mesajı Okuyun
Old 29-03-2017, 19:10   #36
AV.HARUN UYANIKOĞLU

Varsayılan şufa Davasi Açilmadan önce Vergi Dairesine Beyanda Bulunarak Bedeli düzelttim.

Herkese Merhabalar,
Benim davam çok daha ilginç,Davacı benden bir ay önce önce 69.000 TL göstererek bir taşınmaz hissesi aldı.Keşif yapıldı.Davacının kocası olan tanığı bu hisseyi 250.000 TL'ye kendisinin aldığını hatta dekontlarının da olduğunu belirtti.Bende davacıdan bir ay sonra tapuda 87.700 TL gösterek aynı taşınmazın 1/3 hissesini aldım.İki ay sonra vergi dairesine 324.000 TL olarak bildirdim.Aynı gün bu bildirdim.Ben de Vergi dairesinde komisyona girdim Cezam takdir edildi. ödemeyi yapmadan iki dakika önce Dava açıldı.iki dakika sonra bende ödememi yaptım.Mahkemeye dava açılmadan önce gerçek değeri bildirdim. savunması yaptım.Davacının kendi hissesini 250.000 TL ye aldığı 69.0000 TL gösterdiği kocasının beyanı ve dekont ile sabit oldu.Mahkeme dava açılmadan önceki vergi dairesine bildirimimi hiç nazara almadı.Taraf muvazaasından bu dosyanın çıkmış olması gerekir artık.Hakim bu talebime hiç bir gerekçe göstermeden 87.700 TL üzerinden bedeli depo ettirdi. Ayrıca önceki taraflar taşınmazı 50 yıldır ağaçlar sınır olacak şekilde kullanır iken imar uygulaması ile ortak olmuşlar.ve sınırı hiç değiştirmemişler, davacıda bu sınıra bir yıl olmasına rağmen bir itirazda da bulunmamış.fiili taksim savunmamız nedneiyle yapılan keşlifte mahalli bilirkişi davacının kendi taşınmazını 350.000 TL ye satın aldığını ayrıca 50 yıldır sınırın böyle olduğunu söyledi.keşif yapıldı.Benim hisseme 250.000 TL takdir edildi.Davacının hissesi bu durumda 500.000 TL eder bizim davamızda 87.700 TL den kabule doğru gidiyor hissi veriyor.?? Önerileriniz görüşünüz nelerdir ? arkadaşlar.