Mesajı Okuyun
Old 09-11-2012, 14:55   #65
Av.Ömer Güntay

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Işık
Sayın Dikici'ye katılıyorum.

Hakimin kurmuş olduğu yasaya aykırı karara istinaden müvekkiliniz sizi azletti ise siz de hak kazandığınız vekalet ücretinizi mutlaka davaya konu etmelisiniz. Böylece müvekkiller de Hakimler karşısında nasıl hareket edeceğimize karar verme yetkisini ellerine almamış olurlar...

Hakimin kurduğu ara karar kadar müvekkilin azil sebebi de vahamet arz ediyor... Hatta beni daha çok etkileyen nedense o kısım oldu! Vekilini kölesi olarak gören zihniyetin bir yansıması olarak görüyorum böyle bir azli. Oysa avukatının yasaya aykırı bir yaklaşım karşısındaki duruşunu takdir etmesi gerekirdi müvekkilin! (Tabii bir hayal olarak bunu söylüyorum.) Hukukun her ayağında adaleti sağlamaya çalışan temsilcileriz; hakimi de avukatı da savcısı da...

Vekiller, bir de müvekkilleri azletmesin diye hakimlerin yasaya aykırı müdahalelerine ve uygulamalarına boyun eğmek zorunda kalacaksa vay halimize!

Azlin, meslektaşımızın ayağa kalkmaması sebebine dayalı olduğu noktasından ben tam emin olmadım.. İlk okuyuş ve bakışta iki konu yanyana geçtiği için zihinsel bir birleştirme ameliyesi yapıyoruz ama acaba öyle midir?

Acaba, müvekkili, sayın subutayozguru salt bu sebeple mi azletmiş bulunuyor?