Mesajı Okuyun
Old 09-11-2012, 13:23   #61
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan subutayozgur
Sayın Güntay!
Söylediklerinizin hepsi doğru. Yapılabilecek pekçok şey var ancak bu yapılacak şeyler sadece birkaç kişi tarafından yapılmasını ve bedelini onların ödemesini beklemek çok doğru değil. Örneğin yine Kadıköy 1.Asliye Hukuk davasında ayağa kalkmayı reddettiğim için hakim hakkımda tutanak tuttu ve müvekkilim beni o davadan azletti. Tutanağın bir örneği disiplin cezası verilmesi için temmuz ayında İstanbul barosuna gönderildi ben de gidip defalarca tutanakla ilgili karar verilmesini istedim ama adli tatil seçimler, cumhuriyet bayramı ve son olarak 10 kasım nedeniyle bir türlü karar verilemedi. Bu arakarar ve Kadıköy 1 Asliye Hukuk Mahkemesinin işlemi tarafımca yargıya taşınacak ve bu konudaki kararı yine yargı verecek ama öncelikle şunu netleştirmeliyim. Ben bu mücadeleyi tekbaşıma mı vereceğim yoksa meslek örgütümle birlikte mi vereceğim.Evet pekçok şey söylenebilir ve yapılabilirdi. Bizim gücümüz bu kadarına yetmiş oda bizim ayıbımız olsun.
Saygılarımla

Ben yerinizde olsaydım müvekkilimin azil nedeninin haksız olduğunu belirtip, vekalet ücretini (ayrıca) dava ederdim. Bu şekilde avukatın duruşma sırasında verilen ara kararlarında oturup oturamayacağı, ne zaman kalkıp ne zaman kalkmak zorunda kalmayacağı da karara bağlanmış olur(du)...