Mesajı Okuyun
Old 09-11-2014, 22:30   #1
Konuk

Rahatsiz Bitmeyen Boşanma Davası

Ben 22 yaşında bayanım. yaklaşık 8 ay önce Tehdit, ALdatma,Alanen gece hayatına devam etmesi,Şiddetli geçimsizlik,Etnik farklılıktan kaynaklanan şahsıma şiddet uygulanması,vb. nedenlerle boşanma davası açtım.

Ancak, Davalı taraf davaya 2 ayrı avukatla katılmasına rağmen, işsiz ve çalışamaz durumda olduğunu raporuyla beyan etmiştir.

Tamamen yalan savunma ile süre uzatmaya devam eden davalı
davalara Avukatları kanalı ile katılmakta şahsen iştirek etmemektedir.

ilk Davaya iştirak etmediği için de davanın görülmesine başlanamadığı söylenmiştir.

Avukatım 2 ayda bir kere görülen davalarla 4 süne uzayan davamız için artık beni aramamaktadır.

ben aradığımda da avukatımdan biz sizi ararız cevabı ile geri dönüyorum.

Ancak ne bir sonraki davayı, ne davanın aşamasını ne durumda olduğunu bilmiyorum.

Sorularım;
1) Bu dava bu şekilde ne kadar daha sürer? 2 yıla ancak deniyor ama kimse bir şekilde hareket etmiyor.
2) Bende karşı tarafın yalanlarını çürütecek evraklı deliller olduğu halde Avukatım bu delilleri sonra isteriz diyerek benden almadı.

Ve artık davanın benim bilgim dışında hareket edip etmediğini de bilmiyorum.

Psikolojik ve manevi olarak zaten yıkım içindeyim.
Hayata devam edemiyorum.

Davalı benden boşanmayacağını, hayatına da bu şekilde rahatça başka kadınlarla devam edeceğini,
Bana babamın evinde rahatça yaşamaya devam etmemi, tembihleyen mesajlarla hayatına devam ederken, bir yandan da davam kilitlenmiş durumdadır.

Ne yapabilirim?

Lütfen yardımcı olunuz. Teşekkür ederim